Browse By

Budiž pořádek!

Nepořádek je zdá se věčným problémem nejednoho z nás, ať už se jedná o nepřehledné množství papírů a psacích potřeb na stole v pracovně či zpřeházené nádobí v kuchyni, nemluvě o nakupeném oblečení a obuvi v šatníku. Všichni dobře víme, jak nepříjemná je situace, když nemůžeme během ranního shonu nalézt onen požadovaný kousek. A když už se zadaří, obvykle bývá skrčen a pomačkán, přičemž chybí čas na jeho přežehlení. Celé věci se přitom dá poměrně snadno předejít, stačí se řídit několika jednoduchými pravidly a už nikdy nezažijete nepříjemné hledání v nepřehledných kupkách.

oblečení a boty muže

Existuje několik způsobů, jak vaše věci přehledně uložit. Jednotlivé kusy můžete rozlišit podle:

 


1.       JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ – vytvořte si jednoduché komínky. Jeden z nich bude tvořen vyskládanými tričky s krátkým či dlouhým rukávem, následovat může hromádka svetrů, spodního prádla atd. Jde snad o ten nejjednodušší způsob, jak urovnat vás oděv dle přehledného vzorce.


2.       BARVY – jiní z nás si potrpí především na barvy, není proto nic snazšího nežli rozlišit několik základních odstínů a dle nich srovnat vaše kousky. Získáte tím navíc i efektně vyhlížející šatník lahodící oku.


3.       ROČNÍCH OBDOBÍ – rozlište jednotlivé oblečení dle období, kdy po nich sáhnete a využijete je.


 

Rovněž je třeba mít na paměti, že jednotlivé kusy oblečení je zapotřebí před uložením pečlivě vyprat a vyžehlit, jen tak předejdete jejich zmačkání. Uložíte-li vaše oblečení s opatrností a péčí, bude připraveno k okamžitému použití, tedy nošení. Ušetříte tak sami sobě cenný čas.

límce od sak

Ramínka a botník

 

Nezapomínejte také na dostatečné množství ramínek a věšáků, na něž umístíte vaše košile, saka, bundy a kabáty či kalhoty. V případě košil jde přímo o nezbytnost. Stejně tak se hodí pořídit si botník pro vaši obuv, tu tak můžete mít přehledně seřazenou a snadno dostupnou. Boty se vám tak nebudou plést pod nohy a budete si z nich moci přehledně vybírat. Mějte na paměti i jejich pravidelné čištění, krémování a podobné nezbytné úkony. Obuv bude nejen lépe vypadat, prodloužíte i její životnost.