Browse By

Co o nás prozradí naše ruce

Ruka zemitá

Bývají to ty typické „lopaty“ upracovaných, manuálně zručných lidí. Většinou je najdete mezi zemědělci nebo dělnickými profesemi ve strojírenství či stavebnictví. Jejími charakteristickými rysy je čtvercový tvar s kratšími prsty, stisk dlaně je pevný a rázný. Bývají to lidé spíše usedlí, kteří neradi mění své zvyklosti, neradi cestují do neznámých končin, a jsou celkově spíše konzervativní. Bývají obvykle otevření a srdeční, i když to nemusí být vždy pravidlem. Pokaždé záleží na duchovních kvalitách dotyčné osoby.
čtyři ruce

Ruce vzdušného elementu

Je to z estetického hlediska nejkrásnější typ rukou. Bývá označována dokonce za „sexy symbol“, který vyniká zejména u mužů. Poznáte je podle čtvercové dlaně podobně jako u rukou zemitých, ale tentokrát ji doplní dlouhé prsty. Takoví lidé jsou zpravidla velmi kreativní a nemají rádi rutinní zaměstnání. Jejich charakter odpovídá vzdušným znamením zvěrokruhu, vyžadují stále nové podněty a určité vzrušení. Takové dlaně mívají lidé využívající svého intelektu, např. spisovatelé, novináři, designéři .
svět na dlaních

Citlivá voda

Poznáte je velice snadno, neboť svým vzhledem připomínají křehkou květinu. Stisk při podání rukou je velice jemný, mnohdy připomíná leklou studenou rybu. Proto je také tento typ považován za vodní, odpovídající astrologickému profilu znamení Ryb. Velice časté jsou u něžných, křehkých žen, ale i u mužů filosofů, vědců a umělců – nejčastěji výtvarníků. Podobně jako znamení Ryb, tito lidé bývají šlechetní, dobrosrdeční a rádi pomáhají druhým v nesnázích. Typickým příkladem tohoto elementu byla princezna Diana.
dospělá a dětská ruka

Ohnivci

Oheň značí energický, extrovertní přístup k životu a to se také projeví ve tvaru rukou. Dlaně jsou zakulacené nebo obdélníkové, ale s krátkými prsty. Tito lidé bývají rádi středem pozornosti a baví publikum v jejich okolí, ať je to dobrá parta, kolegové na pracovišti, anebo divadelní hlediště. Nejvíce těchto rukou se vyskytuje mezi herci, hudebníky a zpěváky.